Čínská hudba z iPhonu

pondělí 22. březen 2010 01:43

Mladá čínská zpěvačka PixieTea nahrála svou písničku v obýváku na iPhone.

Čínským internetem proletěl nový hit: mladičká čínská pěnice vystupující pod uměleckým jménem PixieTea, vlastním jménem prý Zhang Xuanyan (Čang Süan-jen), pověsila na web svou elektro-popovou písničku, ve které řeší, jaké drby o jejím idolu povídá slečna A, slečna B, C a D.

Takových už pravda bylo, ovšem celá senzace spočívá v tom, že to PixieTea prý celé nahrála na iPhone ve svém obýváku v Xi’anu (Si-an) (rodiče si zjevně nežijí špatně), a že výsledek nezní nakonec vůbec zle. Nuže, posuďte sami:

 

Zlí jazykové sice tvrdí, že to je příliš profesionální práce na to, aby to byla pravda, jisté ale je, že i když pod hudbou je podepsaný někdo jiný, na videu se svíjí Zhangová osobně, sama to i nazpívala, a i na kytaru trochu umí (viz její blog).

Je možné, že je to celé jen fikaná reklama na iPhone. Tak ať. Já iPhone nevlastním, ani tak pěkný gauč, takže to nemůžu ověřit. Už mi taky není sedmnáct, že.

Ale možná, že když o tom tady napíšu blog, dostanu od Maca vzorek na vyzkoušení, nebo si do postranní lišty dá Apple reklamu a já budu dostávat penízky podle počtu kliků. Jenže když o tom tak špekuluju, i kdyby se jich nakonec sešlo dost (to znamená, kdyby ten můj blog taky začal někdo číst), asi bych je utratil za něco jiného – koupil bych si třeba guqin (ku-čchin)

 

Digitální technologie jsou sice úžasné, ale nedá se nic dělat, analog je zkrátka analog!

Jan Chmelarčík

Jan Chmelarčík

Jan Chmelarčík

Čína, hudba, čínská hudba

sinolog, etnomuzikolog, hudebník

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora